Vaše recenze

100% uživatelské recenze - připojte se i vy!

Jak vybrat spinningové kolo?

hcete se dostat do formy, aniž byste museli chodit do posilovny? Nebo máte zájem se udržet v kondici i během chladných měsíců, kdy není vhodný čas pro cyklistiku? Potom přichází na řadu spinningové kolo neboli cyklotrenažer, který vám umožní trénovat v pohodlí a teple domova. Ušetříte čas i peníze za vstup do fitness centra a cvičit můžete kdykoliv – třeba během večerního sledování televize.

Spinningové kolo může být vhodnou volbou jak pro začátečníky, tak profesionální sportovce. Hodinou jízdy na cyklotrenažeru můžete spálit 300 až 1 200 kalorií – podle svého pohlaví, věku, kondice nebo intenzity. Spinningové kolo vám pomůže shodit kila a zpevnit svaly. Jedná se o sport, který je vhodný takřka pro každého, proto si nyní řekneme, jak vybrat vhodné spinning kolo.

Cena spinningového kola – vybere si každý

První aspekt, který bude většina zákazníků sledovat při výběru spinningového kola, je cena. Základní modely můžete pořídit již za několik tisíc korun a svou práci v domácím prostředí pravděpodobně odvedou bez problémů. Musíte ovšem počítat s tím, že levnější cyklotrenažery se mohou vyznačovat horší kvalitou zpracování, a proto často nevydrží déle než pár let.

Pokud ovšem plánuje cvičební stroj používat sami a nemáte v úmyslu stát se profesionálním sportovcem, pravděpodobně vám levné spinningové kolo bude stačit. Náročnější uživatelé by ovšem měli sáhnout po robustnějším a spolehlivějším modelu.

Při nákupu berte v potaz také svou tělesnou hmotnost a výšku. Údaj o nosnosti najdete vždy v parametrech výrobku, a rozhodně jej nepodceňujte. Nezapomeňte, že kvůli vyšší tělesné hmotnosti dojde k rychlejšímu opotřebení kola. Těžší osoby by tedy měli zvolit kvalitnější cyklotrenažer.

Funkce a parametry spinningového kola – na co se zaměřit

Nejlevnější cyklotrenažery mohou mít opravdu jen základní výbavu. A v mnoha případech bude dostačující. Jaké parametry a funkce tedy stojí za pozornost?

  • Setrvačník (zátěžové kolo). Jedná se o zcela klíčový komponent, který určuje kvalitu a intenzitu tréninku. Vhodné jsou modely s těžším setrvačníkem, které umožní efektivnější trénink. S kilogramy ovšem roste také cena.
  • Brzdný systém. Nejčastěji jsou spinningová kola osazena přítlačnou brzdou, která sice umožňuje nastavit libovolnou zátěž, ale časem se opotřebí – proto je nutné destičky měnit. Zároveň jsou tato kola hlučnější, takže v dražších modelech najdeme magnetické brzdy, které navíc nevyžadují žádnou údržbu.
  • Řídítka a sedlo. U většiny cyklotrenažerů lze nastavit řídítka nejen výškově, ale také podélně. Pro pohodlí a efektivitu během tréninku věnujte pozornost rovněž sedlu, které může mít různý tvar, velikost a materiál.
  • Ovládání. Základní modely spinningových kol se často obejdou bez pokročilých funkcí. Ke změně stupně zátěže slouží manuální kolečko, ale za příplatek dostanete modely s elektronickým ovládáním a displejem. Ty vám také budou měřit vzdálenost, čas, spálené kalorie a další údaje, čímž vás mohou motivovat k lepším výsledkům. Profesionální cyklotrenažery dokonce nabízí i možnost připojení k počítači a sledování pokročilých dat.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Oblíbené články

Nejprodávanější

Podívejte se na nejprodávanější produkty v této kategorii: